مشاوره نیازهای ویژه

برخی افراد به دلیل تفاوتهای خاصی که ممکن است با سایر اعضای جامعه داشته باشند، نیازمند توجه ویژه هستند. این تفاوتها به طور کلی می تواند در هریک از شرایط جسمی، روانی، هیجانی و اجتماعی افراد وجود داشته باشد و در تطابق آن‌ها با دیگران و محیط اجتماعی اشکالات و موانعی ایجاد ‌کند. افراد دارای نیازهای ویژه را ممکن است در دسته های کودکان، سالمندان، افراد با ناتوانی های حسی- حرکتی، بیماران شدید روان پزشکی و کم توانی ذهنی، افراد دارای نیازهای ویژه پزشکی، زندانیان، افرادی که تحت شرایط اجتماعی به حاشیه رانده شده اند (اقلیت ها)، افرادی که در طبقات پایین اقتصادی- اجتماعی قرار دارند و زنان باردار دسته بندی می شوند. عبارت “نیازهای ویژه” معمولا محصول ویژگی های فرد و موانعی است که عمدتا توسط اجتماع ایجاد شده است. برخی از این موانع عبارتند از خدمات و سیستم های ناکارآمد، سیاست گذاری های تبعیض آمیز، نگرش های اجتماعی، برچسب ها و غیره.
هم افراد دارای نیازهای ویژه و هم کسانی که به نوعی در تماس نزدیک با این افراد هستند، نیازمند سرویس ها و خدمات خاص هستند که شرایط خاص شان را بپذیرند، سلامت روان بهتری را تجربه کنند و کیفیت زندگی شان را ارتقا دهند که این مهم یکی از اهداف متخصصان فراتاک را تشکیل داده است.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop

    فراتاک برای تسهیل ارائه خدمات برای هموطنان عزیز داخل ایران امکان پرداخت ریالی ایجاد کرده است. برای استفاده از خدمات لطفا فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.